Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Myśliborzu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

OGŁOSZENIE o naborze wniosków na udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Myślibórz dla rodzinnych ogrodów działkowych (ROD)

Myślibórz, dnia 20 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIE
o naborze wniosków na udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Myślibórz
dla rodzinnych ogrodów działkowych (ROD)

BURMISTRZ MYŚLIBORZA,

działając na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990  r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r., poz. 713 ze zm.), w związku z uchwałą Nr VII/36/2015 Rady Miejskiej w Myśliborzu z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie określenia zasad udzielania z budżetu Gminy Myślibórz dotacji celowych dla rodzinnych ogrodów działkowych (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2015 r., poz. 690), ogłasza nabór wniosków na udzielenie dotacji celowej służącej rozwojowi rodzinnych ogrodów działkowych, położonych na obszarze gminy Myślibórz.

Ogólne zasady naboru wniosków:
1. Kryteria i zasady udzielania oraz rozliczania dotacji celowych służących rozwojowi rodzinnych ogrodów działkowych, położonych na obszarze gminy Myślibórz określa uchwała Nr VII/36/2015 Rady Miejskiej w Myśliborzu z dnia 26 lutego 2015 r. 
w sprawie  określenia zasad udzielania z budżetu Gminy Myślibórz dotacji celowych dla rodzinnych ogrodów działkowych (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 
z 2015 r., poz. 690).
2. Wnioski o dotacje, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do wymienionej uchwały, kierowane do Burmistrza Myśliborza, należy składać do dnia 31 marca 2021 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Myśliborzu, 
ul. Rynek im. Jana Pawła II 1, 74-300 Myślibórz.
3. Wzór wniosku można pobrać w Urzędzie Miejskim w Myśliborzu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pok. 114, parter) oraz ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Myśliborzu (zakładka: Obwieszczenia i ogłoszenia).
4. Z budżetu Gminy Myślibórz może być udzielona dotacja celowa na sfinansowanie przedsięwzięcia, jeżeli rodzinny ogród działkowy łącznie spełnia następujące kryteria:
- znajduje się na obszarze gminy Myślibórz,
- nie jest w pełni wyposażony w infrastrukturę lub gdy istniejąca infrastruktura jest 
w złym stanie technicznym,
- istnieje społeczne zapotrzebowanie na urządzenia użyteczności publicznej jakim jest rodzinny ogród działkowy.
5. Zgodnie z art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2176 ze zm.), dotacja może być przeznaczona 
w szczególności na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej, jeżeli wpłynie to na poprawę warunków do korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększy dostępność społeczności lokalnej do tego ROD.
6. Dotacja na wykonanie przedsięwzięcia w danym roku budżetowym może być udzielona do wysokości 50% nakładów na to przedsięwzięcie.
7. Przy rozpatrywaniu wniosków o udzielenie dotacji uwzględniane będą w szczególności:
- możliwości finansowe budżetu,
- stan techniczny istniejącej infrastruktury ogrodowej,
- braki wyposażenia w infrastrukturę ogrodową,
- społeczne zapotrzebowanie na działki w rodzinnym ogrodzie działkowym,
- udział środków własnych stowarzyszenia ogrodowego, ubiegającego się o dotację lub środków otrzymywanych na ten cel od innych organów.
8. Przekazanie dotacji następować będzie na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Myślibórz a stowarzyszeniem rodzinnego ogrodu działkowego.
9. Wzór rozliczenia dotacji określa załącznik nr 2 do ww. uchwały.
 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Ananicz 22-01-2021 12:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Damian Matusiak 22-01-2021
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Ananicz 22-01-2021 12:03